Audiobooki w drodze do pracy

Audiobooki to chyba obecnie najpopularniejszy sposób obcowania z literaturą. Są wygodne w użytkowaniu, a ich dostępność jest tak duża, że jest to dobry wybór.

Audiobooki to ekonomiczny i praktyczny wybór

Wybierając audiobooki, warto spojrzeć na taki wybór z praktycznej strony. Telefon mamy zawsze ze sobą i możemy audiobooka zabrać wszędzie, nie tracąc cennego miejsca w torbie. W autobusie, w tramwaju czy na plaży, takie rozwiązanie będzie bardzo wygodne. Poza tym, z reguły audiobooki są tańsze niż książki. Jeśli ktoś lubi audiobooki – abonament będzie rozwiązaniem najlepszym. Wtedy w cenie praktycznie jednego audiobooka możemy mieć miesięczny abonament na tysiące tytułów i wygodny dostęp do biblioteki. Jest to zdecydowanie ekonomiczne rozwiązanie, nieporównywalnie tańsze niż kupowanie kolejnych książek czy pojedynczych audiobooków. Spośród dostępnych możliwości słuchania, jest to zdecydowany numer jeden. 

Dlaczego audiobooki cieszą się taką popularnością?

Ich duża dostępność oraz wygodne przechowywanie i słuchanie to ogromne plusy. Poza tym, są idealne dla osób, które nie mają wolnych rąk i wykonują dużo innych czynności, typu gotowanie, sport, prowadzenie samochodu. Niektóre osoby męczy czytanie i nie mogą się skupić. Jeszcze inne mogą czytać tylko w takich porach, gdy jest już późno i leżą w łóżku i czytanie w takich okolicznościach nie jest przyjemnością i trudno się na nim skupić. 

Jeśli chodzi o jazdę komunikacją miejską to jest to naprawdę idealna propozycja. Dzięki audbiobookom można trochę odciąć się od hałasów i zrelaksować. Będzie to znacznie wygodniejsze niż trzymanie książki czy czytnika z e-bookiem. Czas, który spędzamy w podróży, można dobrze wykorzystać, właśnie słuchając audiobooka. Dla niektórych jest to jedyny moment, kiedy mogą sobie pozwolić na relaks, dlatego naprawdę nie warto zmarnować takiej szansy. Rynek audiobooków rozwija się tak szybko, że ciekawych pozycji nie brakuje. W formie wygodnych abonamentów, można słuchać setki tytułów, ponosząc koszt tylko raz w miesiącu. Tym samym dbamy nie tylko o rozrywki kulturalne, ale również o swoje finanse i dajemy sobie duży wybór. W wygodnej bibliotece audiobooków można przeglądać dostępne tytuły i zapisywać wybrane do przeczytania. Jest to naprawdę łatwe i pozbywamy się problemu przechowywania i noszenia ze sobą książek. 

Zobacz też:  Twoja droga do wymarzonego samochodu: jak poruszać się po rynku używanych aut?

Czego warto słuchać w drodze do pracy?

Warto wspomnieć, że oprawa muzyczna audiobooków w postaci odgłosów tła i efektów dźwiękowych robi spore wrażenie. Natomiast lektorzy z głębokim, przyjemnym głosem, sprawią, że nie znudzimy się fabułą. Często słuchamy audiobooków z lekkim przesłaniem, gdzie można się po prostu zrelaksować. Ale może dla odmiany sięgnąć po coś bardziej wciągającego? Taka propozycja to hrabia monte christo, audiobook oparty na powieści o tym samym tytule Aleksandra Dumasa. Opowiada on o zawiłych losach Hrabiego Monte Christo, intrydze, przyjaźni i honorze. Ten francuski pisarz i dramaturg jest powszechnie znanym autorem, z których chyba najbardziej znana to Trzej Muszkieterowie. Taka propozycja wzbogaci nasze horyzonty czytelnicze i sprawi, że prawdziwa literatura wciągnie nas bez reszty.

Dobra lektura w trakcie podróży przyda się każdemu

Powieści w formie audiobooków to bardzo dobry sposób na wypełnienie czasu w podróży. Jeśli nie mamy czasu na czytanie, to właśnie w tej sytuacji odzyskujemy ten czas. Codzienne słuchanie muzyki czy przeglądanie telefonu w trakcie jeżdżenia komunikacją miejską można z powodzeniem zamienić na audiobooki. Tak samo długie godziny spędzane w korku upłyną nam swobodniej i ciekawiej, gdy posłuchamy dobrej lektury. Słuchanie audiobooków to czysty relaks i czynność, która szybko wprawia słuchacza w dobry nastrój. Można również uczyć się języków w ten sposób, swobodnie słuchając powieści w innym języku lub wybierając słuchanie dialogów z tłumaczeniami. Nie jest tajemnicą, że to właśnie osłuchanie się języka, daje najlepsze efekty nauki. Słuchacz niejako zanurza się w języku. Natomiast słuchając powieści takich jak na przykład Hrabia Monte Christo, mamy okazję obcować z kulturą, gdzie na co dzień zapewne brakuje nam na to czasu. 


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *