Praca w pożyczkach pozabankowych – jak przygotować się do takiego zawodu? Gdzie szukać ofert?

Poszukiwanie pracy w branży finansowej nie jest łatwe. Duża konkurencja, ciągłe zmiany w strukturach bankowych i formach udzielanych kredytów to główne aspekty wpływające na trudności. Jak wygląda praca w pożyczkach pozabankowych? Podpowiadamy.

Praca w pożyczkach pozabankowych to odpowiedzialne zajęcie. Pamiętaj o tym, jeśli decydujesz się obrać ten kierunek w swojej karierze. Bezpośrednia obsługa konsumenta w firmach pożyczkowych to rzadkość. Częściej spotkasz się z koniecznością rozmów telefonicznych. Odpisywanie na wiadomości e-mail to również twój obowiązek. Najważniejsze jest jednak właściwe przedstawienie oferty potencjalnym klientom.

Praca w pożyczkach pozabankowych – jak wygląda w praktyce?

Większość konsumentów firm pożyczkowych nie narzeka na obsługę klienta w instytucjach pozabankowych. Dlaczego? Przedsiębiorstwa tego typu oferują głównie atrakcyjne rabaty, promocje i rzetelną pomoc. Praca w pożyczkach pozabankowych polega na oferowaniu chwilówek oraz innych form finansowania dla osób, które nie mogą otrzymać pożyczki w banku. Chcesz ubiegać się o zatrudnienie w obsłudze klienta firmy pożyczkowej? Musisz wykazywać się przede wszystkim:

  • odpowiedzialnością;
  • komunikatywnością;
  • doświadczeniem w finansach.

Jeśli masz wszystkie powyższe cechy, koniecznie aplikuj na stanowisko obsługi klienta. Praca w pożyczkach pozabankowych to wymagające zajęcie. Pamiętaj o tym, jeśli właśnie taką ścieżkę kariery chcesz obrać. Duże zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi wpływa na sporą ilość pracy. Kiedy decydujesz się na pracę w pożyczkach pozabankowych, sprawdź wcześniej, jak wygląda zatrudnienie w takiej firmie.

Praca w pożyczkach pozabankowych – trzy najważniejsze aspekty zatrudnienia

Do trzech najważniejszych elementów pracy w pożyczkach pozabankowych, zaliczamy:

  • szybką obsługę konsumenta;
  • dokładność w wykonywanych działaniach;
  • obsługa omnichannel.

Zastanawiasz się, czego dotyczą te czynniki? Pierwszy z nich, czyli szybka obsługa klienta to najważniejsza kwestia. Większość konsumentów poszukujących pomocy w firmach pożyczkowych chce jak najszybciej otrzymać dodatkowe pieniądze. Praca w pożyczkach pozabankowych to miejsce dla osób dokładnych, zdeterminowanych i przede wszystkim uczciwych. Firmy pożyczkowe udzielając finansowania, nie chcą narażać się na niepochlebne opinie klientów. To dlatego uczciwe przedstawienie oferty finansowania jest tak ważne. Jeśli decydujesz się na zatrudnienie w pożyczkowej firmie prywatnej, pamiętaj, że codzienne zdobywanie wiedzy będzie konieczne.

Zobacz też:  Rozmowa kwalifikacyjna – zobacz, jak się przygotować?

Oprócz powyższych praca w pożyczkach pozabankowych wymaga tzw. multizadaniowości. Pamiętaj, że obecnie obsługa konsumenta w przypadku firm pożyczkowych nie ogranicza się tylko do kontaktu telefonicznego. Są to także spotkania bezpośrednie, a nawet działania w social mediach. Chcesz rozwinąć swoją karierę w finansach? Praca w pożyczkach pozabankowych jest dla ciebie jeśli radzisz sobie z presją czasu i stawiasz na innowacyjne podejście do klienta.

Dobrym przykładem profesjonalnej, prywatnej jednostki udzielającej pożyczek jest plmfund.pl. To instytucja pozabankowa, która wspiera przedsiębiorców w rozwijaniu działalności i realizowaniu ambitnych celów. Brakuje ci zdolności kredytowej lub zależy ci na czasie? Koniecznie zainteresuj się ofertą kredytów w PLM Fund. Zapoznaj się z ofertą PLM, by przekonać się, jak wiele mogą zyskać przedsiębiorcy dzięki pomocy takich podmiotów. 

Czy praca w firmie pozabankowej wymaga kierunkowego wykształcenia?

Zatrudnienie w banku najczęściej wymaga od kandydatów wykształcenia kierunkowego wyższego. W przypadku firm pozabankowych nie jest to wymagane, ale pożądane i owszem. Masz ukończone studia wyższe o profilu finansowym? Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Jeśli obsługa klienta sprawia ci przyjemność, koniecznie aplikuj i zdobądź pracę w pożyczkach pozabankowych.

Obsługa klienta w przypadku pożyczek pozabankowych to ciekawe zajęcie. Jest o także szansa na rozwój osobisty i stały napływ nowych wyzwań. Instytucje pozabankowe takie, jak np. PLM Fund i wiele innych stawiają na rzetelną obsługę klienta i jak najlepiej dopasowaną ofertę produktów finansowych. Pamiętaj o tym, kiedy ubiegasz się o zatrudnienie w firmie pożyczkowej. Dobra determinacja i wykształcenie pomogą ci zdobyć wymarzoną posadę i wieloletnią pracę z produktami finansowymi.


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *