Zalety pracy jako kierowca aplikacji

Praca w roli kierowcy aplikacji jest popularnym wyborem, w szczególności w większych skupiskach miejskich. Zapotrzebowanie na usługi przewozu osób czy dostawy przesyłek jest wysokie, a współczesne możliwości rozpoczęcia pracy pozwalają na szybkie i bezproblemowe rozpoczęcie zarabiania. Jednak to nie wszystkie zalety pracy na aplikacjach jako kierowca. Na czym dokładnie polega takie zajęcie, jakie korzyści płyną z jego wyboru? Sprawdź najważniejsze informacje o zaletach pracy kierowcy aplikacji.

Kim jest kierowca pracujący na aplikacjach?

Osoby, które wykonują usługi przewozu osób korzystając ze zleceń udostępnianych przez aplikacje do zamawiania przejazdów takie jak Bolt, Uber czy FREENOW określane są mianem kierowców aplikacji. Często też do tej definicji zalicza się dostawców realizujących dostawy przesyłek z podobnych aplikacji. Jest to zatem w pewnym sensie nowy zawód, korzystający z możliwości zapewnianych przez współczesną technologię, ale wywodzący się z pracy taksówkarza. Może być to praca dorywcza, nie wymagająca zaangażowania na pełen etat czy zakładania firmy dzięki partnerom, albo też stałe zajęcie, dające wiele benefitów cenionych we współczesnym świecie.

Zalety pracy na aplikacjach jako kierowca

Jakie są zatem główne korzyści wynikające z pracy jako kierowca aplikacji? Znajdziesz je na poniższej liście:

  • elastyczność – zarówno w zakresie godzin pracy, które mogą być praktycznie dowolne, w zależności od dostępności zleceń, jak i możliwości zgłaszania dyspozycyjności – najczęściej nie jest wymagany grafik, po prostu loguje się do aplikacji i oznacza gotowość,
  • niezależność – kierowcy nie są silnie zależni od firm, najczęściej taką pracę mogą łączyć na przykład ze studiami czy innymi zawodami, nie ma konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej,
  • szybki i łatwy start – minimum formalności i możliwość uzyskania wsparcia na każdym etapie, brak lub minimalne koszty początkowe,
  • możliwość pracy na własnym samochodzie lub wynajęcia pojazdu spełniającego wymagania od partnerów flotowych,
  • szeroki wybór opcji – w większych miastach działa najczęściej kilka firm, przez co nie tylko można wybrać najkorzystniejsze dla siebie warunki pracy, ale także jest możliwość współpracy z różnymi aplikacjami,
  • przejrzyste warunki współpracy i możliwość decydowania o wykonywanych zleceniach,
  • regularne wypłaty – cotygodniowe, a nawet codzienne u wybranych partnerów,
  • prosta kontrola zarobionych środków – na bieżąco w panelu lub aplikacji,
  • możliwość uzyskania bonusów, dodatkowych korzyści,
  • nowe technologie – aplikacja, panel dla kierowcy znacząco ułatwia wykonywanie pracy, podejmowanie zleceń,
  • kontakty międzyludzkie – szansa na poznawanie nowych osób, miejsc, współtworzenie społeczności kierowców,
  • konkretne uregulowanie prawne – jasna pozycja na rynku pracy, możliwe korzyści z niej wynikające.
Zobacz też:  Jak zostać producentem filmowym - pełny poradnik krok po kroku

Charakterystyka pracy na aplikacjach, czy to jako kierowca, czy jako dostawca zakupów albo jedzenia sprawia, że decydują się na nią osoby o zróżnicowanych potrzebach i wymaganiach. Dodatkowy zarobek, stałe źródło dochodu, rozwiązanie na okres studiów albo dorobienie do wypłaty – w każdym z tych przypadków taka praca ma szansę się sprawdzić.

Partnerzy dla kierowców aplikacji – rozliczanie i flota pojazdów

Warto mieć na uwadze, że współpraca w przypadku większości aplikacji dla kierowców opiera się o rozwiązania B2B, business-to-business. Nie oznacza to jednak od razu konieczności zakładania własnej działalności i jej prowadzenia. Za rozliczenia za pracę może odpowiadać osobna firma specjalizująca się w tym zakresie, tak zwany partner rozliczeniowy. Może być on jednocześnie partnerem flotowym, zapewniającym odpowiednie narzędzia do wykonywania pracy – samochody, a w przypadku dostawców także skuter, rower czy hulajnogę elektryczną. To kolejna korzyść – nie musisz martwić się o formalności, załatwia je partner, a ty możesz skupić się na pracy.

Szczegóły związane z możliwością rozliczeń oraz skorzystania z wynajmu odpowiednio przystosowanego pojazdu sprawdzisz na stronie partnera, na przykład Eternis. Odwiedź https://eternis.pl/kierowcy/ i uzupełnij formularz kontaktowy, by poznać szczegóły i rozpocząć zarabianie.

Jak zacząć pracę jako kierowca aplikacji?

Rozpoczęcie pracy jako kierowca aplikacji wymaga rejestracji, uzupełnienia dokumentacji, a następnie zainstalowania i zalogowania się wybranej aplikacji dla kierowców. Do niezbędnych formalności w przypadku przewozu osób należą najczęściej:

  • spełnienie wymogów do pracy – najczęściej określony wiek, prawo jazdy, w przypadku obcokrajowców pozwolenie na pracę w Polsce,
  • przedstawienie zaświadczenia o niekaralności,
  • wykonanie niezbędnych badań – lekarskich, psychologicznych,
  • posiadanie urządzenia z mobilnym dostępem do internetu, na którym można zainstalować aplikację,
  • dostęp do pojazdu spełniającego wymagania firmy, dla której będzie wykonywana praca oraz wypis z licencji i identyfikator.

Szczegóły wymagań mogą się różnić w zależności od firmy. Warto pamiętać, że brak własnego samochodu spełniającego wymagania nie dyskwalifikuje z możliwości rozpoczęcia współpracy. Wystarczy skorzystać z oferty partnerów flotowych, którzy oferują wynajęcie odpowiednio dostosowanych aut z licencją.

Zobacz też:  Jak zostać asystentką lub asystentem stomatologicznym? Dowiedz się jak zdobyć potrzebne kwalifikacje i na jakie zarobki można liczyć

Artykuł promocyjny.


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *