Jak zostać youtuberem, który będzie zarabiać przez platformę YouTube jak Friz? Odnieś sukces poprzez tworzenie treści!

Jak zostać youtuberem? To pytanie, które zapewne zadają sobie obecni nastolatkowie. Zawód youtubera wiąże się z wysokimi zarobkami, popularnością oraz ciekawym stylem życia. Chcesz wiedzieć, jak nim zostać? Dowiesz się tego z dalszej części artykułu!

Jak zostać youtuberem? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jest wiele dróg, które mogą doprowadzić do zostania influencerem. Są jednak pewne czynniki, które zwiększają szansę na sukces. W związku z dużą popularnością tego zawodu musisz liczyć się z dużą konkurencją. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zawodzie youtubera.

Jak zostać youtuberem? Publikacja treści na YouTube

Praca youtubera polega na tworzeniu treści oraz publikowaniu ich na serwisie YouTube. Jest to platforma, która umożliwia twórcom udostępnianie treści wideo. Jest to bardzo młody zawód. Serwis został założony w 2005 roku. Na początku zarobki na tej platformie były niewielkie. Dopiero od około 5 lat można zaobserwować olbrzymi wzrost branży. Część osób, które obecnie mają największe kanały na YouTube, zaczynały tworzyć wyłącznie hobbistycznie. Popularność youtuberów określa się poprzez ilość subskrybentów, czyli osób, które poprzez zasubskrybowanie wykazały chęć śledzenia ich twórczości.

Zarabianie na kanale na YouTube – odnieś sukces jako influencer!

Na chwilę tworzenia tego artykułu, najpopularniejszym youtuberem w naszym kraju jest Friz. Stał się on inspiracją dla kolejnego pokolenia, które wchodzi na rynek zawodowy. To przez niego młodzież zastanawia się, jak zostać youtuberem. Przede wszystkim potrzebne jest rozpisanie podstawowych założeń. Musisz wiedzieć:

  • Jaki content chcesz tworzyć?
  • Do kogo chcesz dotrzeć?
  • Jaką nazwę kanału chcesz wybrać?
  • Czy jest zapotrzebowanie na tego typu treści?
  • Kto jest twoją konkurencją?
Zobacz też:  Jak zostać chirurgiem? Ilu lat potrzebujesz na kształcenie?

Te podstawowe pytania pomogą ci określić ramy twojej działalności. Konkurencja na YouTube jest bardzo duża, dlatego musisz się odpowiednio wyróżnić.

Stwórz swój kanał, na którym będziesz publikować

Żeby zostać youtuberem, nie musisz mieć żadnych kwalifikacji. Dosłownie każdy może zacząć publikować treści. Kanał na YouTube możesz założyć całkowicie za darmo. Przed utworzeniem kanału musisz zastanowić się nad tym, jaki content chcesz tworzyć. Poniżej znajdziesz kilka propozycji:

  • commentary (komentowanie bieżących wydarzeń);
  • podróże (pokazywanie odwiedzanych miejsc oraz przedstawianie ciekawostek na ich temat);
  • gotowanie (pokazywanie przepisów);
  • fitness (tematy związane z treningami oraz dietą);
  • beauty (makijaże, kosmetyki oraz dbanie o urodę).

Crossowanie, czyli jak promować kanał?

Niestety, jeżeli zaczynasz od zera, to proces promowania kanału może być bardzo trudny. Powstaje mnóstwo kanałów, które oferują zbliżony do siebie content. Jedną z najlepszych metod na wybicie się jest crossowanie się z większymi twórcami. Oznacza to, że gościnnie występujesz na ich kanale, a oni na twoim. W ten sposób wasi odbiorcy mają okazję zapoznać się z contentem drugiej osoby.

Praca youtubera jest ciekawa oraz dochodowa. Jako twórca treści otrzymujesz wynagrodzenie od platformy oraz masz możliwość wchodzenia we współprace z różnymi markami. Twoją walutą są osoby, które poświęcają swój czas, aby zapoznać się z twoim wideo. Żeby osiągnąć sukces na YouTube jako popularny youtuber, musisz dostarczać im wartościowe treści, które sprawią, że będą oni z chęcią sprawdzać kolejne materiały.


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *