Jakie perspektywy daje studiowanie informatyki?

Studia informatyczne to w ostatnich latach jeden z najchętniej wybieranych kierunków na uczelniach wyższych. Ze względu na tak duże zainteresowanie tym kierunkiem, absolwenci szkół średnich zaczynają się zastanawiać, czy są jeszcze perspektywy zdobycia dobrej pracy w branży informatycznej. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Praca w branży IT jest Twoim marzeniem? A może masz już doświadczenie w programowaniu lub innej dziedzinie informatyki i zastanawiasz się, czy studia informatyczne są Ci w ogóle potrzebne? W niniejszym wpisie podpowiadamy, dlaczego studiowanie informatyki ma sens i jakie perspektywy pracy otworzą się przed Tobą po ukończeniu studiów, a nawet jeszcze w ich trakcie!

Studia informatyczne – czy są Ci potrzebne?

Jeśli interesujesz się informatyką od dawna i umiesz już więcej niż Twoi rówieśnicy, możesz się zastanawiać, czy studiowanie informatyki w Twoim przypadku w ogóle ma sens. Czy nauczysz się czegoś nowego? Czy naprawdę dyplom będzie Ci potrzebny, aby zyskać dobrze płatną pracę? Pracodawcy faktycznie często poszukują wyłącznie kandydatów, którzy ukończyli przynajmniej studia I stopnia na kierunku informatycznym. Jednak studia to nie tylko “papierek”.

Jeśli dobrze wybierzesz uczelnię, studia informatyczne mogą dać Ci o wiele więcej, niż się spodziewasz. Na przykład studiując informatykę na uczelni WSB-NLU, już w trakcie studiów masz możliwość realizacji rozbudowanych projektów komercyjnych dla dużych firm. Oznacza to, że nie tylko zyskujesz bezcenne doświadczenie w branży, a zrealizowane zadania możesz wpisać do swojego CV, ale także masz szansę na nawiązanie kontaktów biznesowych, dzięki którym będzie Ci łatwiej znaleźć dobrze płatną pracę od razu po ukończeniu studiów – albo nawet w ich trakcie!

Perspektywy pracy po ukończeniu studiów z informatyki

Studia pierwszego stopnia na kierunku informatyka na uczelni WSB-NLU to możliwość wyboru jednej z czterech specjalizacji:

  • Programista Aplikacji Biznesowych;
  • Programista gier komputerowych;
  • Analityk cyberbezpieczeństwa;
  • Grafik komputerowy.
Zobacz też:  Jaki lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie na tydzień?

Każda z nich prowadzona jest innowacyjną metodą nauczania przez projekt, dzięki której zyskujesz przede wszystkim umiejętności praktyczne, gotowe do wdrożenia w pracy zawodowej.

Po ukończeniu studiów informatycznych możesz zostać programistą. To obecnie jeden z najczęściej wymienianych zawodów przyszłości, a zapotrzebowanie na programistów wciąż rośnie, zamiast spadać, pomimo tak wielu kandydatów na studia informatyczne. Również praca w cyberbezpieczeństwie daje stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju, a zarobki nawet na niższych szczeblach kariery są naprawdę zadowalające. Zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa także będzie stale rosnąć w następnych dziesięcioleciach, a to ze względu na nieustającą digitalizację wszystkich obszarów biznesowych.

Niezależnie od tego, czy chcesz zostać programistą, grafikiem komputerowym czy analitykiem cyberbezpieczeństwa, studiowanie informatyki pozwoli Ci nabrać niezbędnego doświadczenia.

Materiał promocyjny.


Maja Stasiak

Pracuje jako doradca zawodowy i działa w celu aktywizacji bezrobotnych. Uważa swoją pracę za dynamiczną i wymagającą ciągłego dokształcania, ponieważ wciąż powstają nowe zawody.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *