Na czym polega praca specjalisty ds. odbiorów budowlanych?

Kupno mieszkania to inwestycja, która oznacza konieczność zatrudnienia wielu specjalistów od wykończenia, remontów, a także aranżacji wnętrz. Co jednak bardzo ważne, oprócz wszystkich tych fachowców, konieczne jest zatrudnienie także kogoś, kto pomoże odebrać mieszkanie.

Na czym polega odbieranie mieszkania?

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, które zostało już zbudowane. W przeważającej większości takie inwestycje są dopiero na etapie budowy. Oznacza to, że po zakończeniu prac budowlanych kupujący musi odebrać mieszkanie.

Odbiór mieszkania to niezwykle ważna procedura, podczas której inwestor jest w stanie zweryfikować poprawność wykonania mieszkania i w razie potrzeby zgłosić wszelkie nieprawidłowości z żądaniem ich usunięcia.

Umowa deweloperska na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim przyjrzeć się trzeba temu, w jakim zakresie deweloper musi usunąć powstałe podczas budowy usterki, a także, w jakim terminie. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala zaplanować wejście do mieszkania specjalistów od remontu i wykończenia.

Dlaczego należy korzystać z usług specjalisty ds. odbiorów?

Bardzo często zalecane jest przed odbieraniem mieszkania zatrudnienie specjalisty, który zajmie się realizacją takich zleceń. Kim jest taka osoba i czy faktycznie warto skorzystać z jego usług?

Specjalista ds. odbiorów to osoba, która dysponuje ogromną wiedzą, doświadczeniem, ale też sprzętem, pozwalającym przeprowadzić odbiór w możliwie najlepszy sposób. Fachowiec doskonale wie, co sprawdzić w mieszkaniu, czego szukać i jak sporządzić fachowy protokół odbioru, aby deweloper był zobowiązany do usunięcia wszelkich usterek i niedoróbek.

Wiele osób ma poważne wątpliwości w zakresie zatrudniania takiej osoby z uwagi na koszt, który trzeba ponieść. To prawda jest to jeden z droższych specjalistów, których można zatrudnić. Wiedzieć jednak trzeba, że koszt zaniedbań podczas odbioru i napraw, które trzeba będzie przeprowadzić we własnym zakresie, wielokrotnie przekroczy wynagrodzenie takiego specjalisty.

Zobacz też:  Newsów nie brakuje, dlatego i w tym zawodzie zawsze znajdziesz pracę

Treść promocyjna


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *