Pożyczki udzielane na karcie kredytowej – jak działają?

Rynek pozabankowy bardzo szybko się rozwija, a to dzięki wprowadzaniu coraz to nowszych rozwiązań w celu udoskonalenia pożyczek przez internet na konto. Przewagą instytucji pozabankowych nad bankiem jest to, że staranie się o pożyczkę nie wiąże się z potrzebą kompletowana tak dużej liczby dokumentów, jak wobec banku, a wszystko jest całkowicie legalne. 

Świadczy o tym, między innymi fakt, iż podmioty gospodarcze udzielające pożyczki, w świetle przepisów, takich jak Kodeks cywilny, czy Ustawa o kredycie konsumenckim, mogą prowadzić działalność, opierającą się na udzielaniu pożyczek swoim klientom. Wśród wielu ofert jakie proponują instytucje i firmy pozabankowe, istnieje jedna, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością, a jest nią pożyczka udzielana na pozabankową kartę kredytową online.

Pożyczka udzielana na karcie kredytowej

Aktualnie wszystko drożeje, ceny za paliwa nieustannie idą w górę, zbliża się zima, a kupienie węgla czy drewna za cenę sprzed roku graniczy z cudem. Kiedyś zakupy dla całej rodziny w sklepie spożywczym kosztowały 200 zł, dzisiaj, nie kupi się nawet połowy z tych produktów za tę samą cenę. 

Do tego wszystkiego dochodzą dodatkowe płatności i niespodziewane wydatki. Mało kto jest w stanie zmieścić się w swoim comiesięcznym budżecie domowym, więc szuka dodatkowego wsparcia finansowego, którego czasami bank, nie może mu zapewnić. W takiej sytuacji, często jedynym mądrym rozwiązaniem, jest skorzystanie z oferty pozabankowych instytucji, które nie stawiają wielu warunków, do założenia u nich pozabankowej karty kredytowej. 

Jedyne co potrzeba to: ukończone 18 lat (w niektórych firmach 21), ważny dowód osobisty, obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, zdolność do czynności prawnych, indywidualny rachunek pozabankowy i co najważniejsze potrzebna jest weryfikacja w bazie dłużników.

Zobacz też:  Jak agencja social media może przysłużyć się do sukcesu w branży wnętrzarskiej?

Czym jest pozabankowa karta kredytowa online?

Pozabankowa karta kredytowa online to świetna alternatywa dla tradycyjnej, plastikowej karty kredytowej, wydanej przez bank. Pozwala ona na bezpieczny dostęp do środków na niej zgromadzonych i umożliwia realizację płatności bezgotówkowych i gotówkowych. Limit na niej dostępny, zależy od zdolności kredytowej klienta, a okres spłaty wynosi zazwyczaj 30 dni. 

Charakteryzuje się łatwością w uzyskaniu i mniejszą ilością formalności. Jednak warto pamiętać, że tak jak w przypadku starania się o tradycyjną kartę kredytową, tak i w tej sytuacji, nie obędzie się weryfikacji wpisów w Biurze Informacji Kredytowej. Natomiast spłacone długi nie powinny znacząco wpłynąć na decyzję, to jedynie formalność, którą powinny dopełnić wszystkie instytucje finansowe, udzielające pożyczki na pozabankową kartę kredytową online.

Pożyczki na kartę kredytową – wniosek i formalności

Zasada udzielania pożyczek na kartę kredytową jest bardzo prosta i wygodna, jednak jak każda inna pożyczka, wymaga spłaty zadłużenia w wyznaczonym terminie. Instytucje pozabankowe oferują Rozpatrzenie całej procedury całkowicie online – bez wychodzenia z domu. 

W tym zadaniu pomagają im specjalne oprogramowania, które korzystając z danych jakie klient musiał podać instytucji pozabankowej. Na ich podstawie sprawdzane są miesięczne dochody, tożsamość, zdolność kredytowa oraz wydatki. Większość z tych informacji znajduje się na indywidualnym koncie bankowym, dlatego tak ważne jest jego posiadanie, podczas starania się o uzyskanie pożyczki.

Na rynku znajduje się kilka firm oferujących pożyczki pozabankowe, a ich oferty nieznacznie różnią się między sobą. U niektórych, wydanie karty kredytowej jest zupełnie darmowe lub nie występują jakichkolwiek odsetki w pierwszym roku posiadania pożyczki, inne firmy oferują darmową wypłatę pieniędzy z bankomatu. Trzeba dokładnie prześledzić każdą ofertę i zdecydować się na najlepsze rozwiązanie.

Artykuł sponsorowany


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *