Czy warto skorzystać z agencji pracy? Rozwiązujemy najczęstsze dylematy

Sposobów na poszukiwanie zatrudnienia jest kilka. Jednym z nich jest nawiązanie współpracy z agencją pracy. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym ona polega i jakie wynikają z niej korzyści. Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby poznać odpowiedź na pytanie, czy warto korzystać z usług pośrednika.

Jak działa agencja pracy w Warszawie?

Aby wyjaśnić kwestię tego, czy współpraca z agencją jest godna polecenia, warto wyjaśnić, jak działa taka firma. W najprostszym rozumieniu agencja pracy w Warszawie to pośrednik, który łączy pracodawców z kandydatami na pracowników. Niemniej pod tę definicję można podstawić również każdy portal ogłoszeniowy.

Agencja wyróżnia się tym, że jest aktywnym pośrednikiem pracy. Firma zajmuje się poszukiwaniem pracodawców oraz kandydatów, nie czekając tylko biernie, aż sami się do niej zgłoszą. Ponadto dobre biuro pośredniczące świadczy szereg usług dodatkowych dla pracodawców i pracowników.

Wśród usług, o których mowa, warto wymienić choćby organizację zatrudnienia i pracy, a także kwestii formalnych. Dobry pośrednik pracy na życzenie klienta przygotuje umowę, a nawet przeprowadzi cały proces rekrutacji. Niektóre firmy, jak na przykład znana agencja pracy z Warszawy kono.jobs – zajmuje się też kompletnym przygotowaniem pracownika do pełnienia obowiązków zawodowych.

Chodzi tutaj choćby o przeprowadzenie szkolenia BHP, a w przypadku kandydatów zza zagranicy, o uzyskanie pozwolenia na pracę czy karty pobytu. Jeśli agencja działa też jako biuro pracy za granicą, można liczyć na organizację całego wyjazdu. Bardziej szczegółowym omówieniem kwestii podejmowania się pracy za granicą poprzez agencję zajmujemy się w dalszej części tekstu.

Liczne i sprawdzone oferty

Jak mogłeś przekonać się z powyższego opisu działalności jednej z agencji pracy w Warszawie, firmy tego typu mogą świadczyć bardzo kompleksowe usługi. Jednak na nic by się to nie zdało, gdyby brakowało ofert pracy. Zaufane biuro zawsze posiada liczne propozycje zatrudnienia.

Zobacz też:  Czym jest PIT-B?

Co więcej, jeśli aktualnie brakuje oferty odpowiadającej kandydatowi, firma podejmie się znalezienia dla niego właściwego zatrudnienia. Istotne jest, że renomowany pośrednik pracy posiada jedynie oferty od sprawdzonych pracodawców, oferujących wysokojakościowe zatrudnienie.

Wsparcie w karierze zawodowej

Kompleksowość usług agencji pracy jest niewątpliwa. Wsparcie dotyczy nie tylko poszukiwania pracy, ale też określania własnej ścieżki zawodowej. W dobrym biurze poświęca się klientom dowolną ilość czasu, niezbędną do określenia dla nich optymalnej drogi kariery. Poznając mocne i słabe strony kandydata, specjalista jest w stanie trafnie doradzić, jakiego typu ofertami pracy warto się zainteresować.

Biuro pracy za granicą niezbędne przy wyjeździe zarobkowym

Wiele agencji, w tym także wspomniana wcześniej firma Kono, działa również jako pośrednik pracy tymczasowej, w tym pracy poza granicami kraju. W takiej sytuacji współpraca z agencją jest nie tyle wskazana, ile wręcz niemal obowiązkowa. Dlaczego?

Ponieważ wyjazd do pracy za granicą oznacza konieczność zorganizowania dojazdu, noclegu i wyżywienia. Poza tym organizując wyjazd na własną rękę, ryzykuje się trafienie na nieuczciwego pracodawcę. Przebywając daleko od domu, można w ten sposób narazić się na poważne problemy.

Sprawdzona agencja pracy w Warszawie to firma oferująca pewne zatrudnienie za granicą. Co więcej, organizuje ona zarówno przejazd, jak i nocleg na miejscu. Pomaga także w organizacji wyżywienia i zapewnia codzienny dowóz pracownika z miejsca noclegowego do lokalizacji, w której będzie on wykonywał swoje obowiązki zawodowe.

Artykuł promocyjny


Maja Stasiak

Pracuje jako doradca zawodowy i działa w celu aktywizacji bezrobotnych. Uważa swoją pracę za dynamiczną i wymagającą ciągłego dokształcania, ponieważ wciąż powstają nowe zawody.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *