Ile zarabia montażysta kamer monitoringu w Warszawie?

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie coraz większą uwagę poświęcamy własnemu bezpieczeństwu. Wobec tego montaż kamer monitoringu stał się popularny nie tylko w miejscach użyteczności publicznej, ale także w naszych własnych posesjach. Oczywiście montaż kamer wymaga odpowiedniej wiedzy i przede wszystkim doświadczenia, a zawód montażysty kamer monitoringu stał się obecnie niezwykle popularny. Wobec tego ile zarabia montażysta monitoringu w stolicy kraju – Warszawie?

Zawód montażysty kamer monitoringu

Montaż monitoringu w Warszawie stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Przy pomocy kamer zabezpiecza się już nie tylko parki, restauracje czy inne miejsca użyteczności publicznej, ale coraz częściej także i domy warszawiaków. Dzięki nim o wiele łatwiej jest udowodnić potencjalne przestępstwo, ale także i zachować pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na posesji np. podczas naszej nieobecności. Warto jednak zaznaczyć, że choć zakupu kamer monitoringu dokonuje się na własną rękę, jednak ich montaż nie jest już taki oczywisty. Kamery bowiem muszą być zainstalowane w punktach strategicznych na posesji, a także muszą mieć odpowiednie połączenie z systemem centralnym. Cały proces montowania okablowania i wykonanie podłączeń należy już do obowiązków fachowca. Wobec tego zawód montażysty kamer monitoringu stał się w Warszawie niezwykle popularny. Montażysta to przede wszystkim osoba, przed którym elektronika nie ma tajemnic. Doskonale zdaje on sobie sprawę z tego, jakie kable i gdzie należy poprowadzić, a także gdzie jest odpowiednie miejsca na zainstalowanie kamer, by nie były one widoczne i nie przyciągały uwagi. Montażysta kamer monitoringu jest więc osobą wyposażoną nie tylko w odpowiednie narzędzia, ale także i doświadczenie.

Ile zarabia montażysta kamer monitoringu w Warszawie?

Jako że montaż monitoringu w Warszawie jest coraz popularniejszą usługą, wobec tego naturalnym jest fakt, że znacznie wzrasta zainteresowanie tym zawodem. Oczywiście wymaga on zdobycia odpowiednich uprawnień i pozwoleń na wykonywanie swoich obowiązków. Wobec tego można zastanawiać się, ile zarabia montażysta kamer monitoringu w Warszawie? Otóż można podać medianę, czyli uśrednioną kwotę miesięcznych zarobków na tym stanowisku. Okazuje się, że monter kamer monitoringu w stolicy może liczyć na średnie wynagrodzenie rzędu 4 560 złotych brutto w skali miesiąca. Niemniej jednak najmniej doświadczeni montażyści muszą liczyć się z niższymi zarobkami, które kształtują się na poziomie około 3 500 złotych brutto. Szacuje się, że takie wynagrodzenie otrzymuje około 25% monterów kamer monitoringu, którzy pracują w stolicy kraju. Niemniej jednak można wyróżnić także grupę najbardziej doświadczonych, a tym samym najlepiej opłacanych monterów kamer monitoringu. Wówczas mogą oni oczekiwać miesięcznego wynagrodzenia na poziomie około 5 760 złotych brutto. Można więc stwierdzić, że zarobki montera są uzależnione od jego doświadczenia, ale także od firmy, w ramach której wykonuje on swoje obowiązki.

Zobacz też:  Aneksy do umów o pracę - jak je poprawnie sporządzić?

Zobacz również: https://www.izabezpieczenia.pl/instalacje/instalacje-telewizji-przemyslowej/montaz-kamer-cctv-warszawa-zoliborz/


Maja Stasiak

Pracuje jako doradca zawodowy i działa w celu aktywizacji bezrobotnych. Uważa swoją pracę za dynamiczną i wymagającą ciągłego dokształcania, ponieważ wciąż powstają nowe zawody.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *