MBA – studia podyplomowe. Na czym polegają?

MBA – najważniejsze informacje o studiach podyplomowych

Jeżeli chcesz zdobyć nowoczesną i aktualną wiedzę związaną ze światem biznesu, zarządzania i marketingu, to nie ma lepszego kierunku od MBA – studia podyplomowe pozwalają nie tylko zapoznać się z teorią, ale także zdobyć nowe umiejętności i udoskonalić te, które już posiadasz. Podyplomówka trwająca 2 semestry to najlepszy sposób na poznanie sekretów wspomnianego zarządzania, ale nie tylko. W programie studiów poruszane są również zagadnienia z zakresu etyki i prawa czy nawet psychologii. To wszystko po to, aby słuchacze nauczyli się rozwiązywać złożone biznesowe problemy, jeszcze lepiej zarządzać zespołem i pomagać organizacjom osiągać konkurencyjne wyniki.

Master of Business Administration to kierunek polecany każdemu absolwentowi studiów wyższych, który chce założyć własną firmę, ubiegać się o stanowisko kierownicze w aktualnej organizacji, ale nie tylko. To także dobry wybór dla przyszłych doradców i konsultantów biznesowych. Co ciekawe, MBA to również studia podyplomowe dla osób, które chcą zdobyć uprawnienia niezbędne do zasiadania w radzie nadzorczej spółki z udziałem Skarbu Państwa.

Program nauczania na kierunku MBA – zagadnienia, które poznasz na studiach podyplomowych

Czego nauczysz się na interdyscyplinarnym kierunku MBA? Studia podyplomowe o charakterze doskonalącym są zgodne z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz obejmują zagadnienia z różnych dziedzin przydatnych w biznesie – finanse, mentoring, psychologię biznesu czy politykę gospodarczą. W programie nauczania znajdziesz takie tematy jak zachowania w organizacji, finanse międzynarodowe, zarządzanie kapitałem ludzkim, negocjacje, mediacje i komunikowanie w biznesie, statystyka i analiza decyzji, marketing oraz CSR i etyka w biznesie. Łącznie studia podyplomowe MBA obejmują ponad 600 godzin teorii.

Zobacz też:  Jaki lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie na tydzień?

Studia MBA online – ucz się bez wychodzenia z domu

Wiele osób, które planują ubiegać się w przyszłości o stanowisko kierownicze lub są już menadżerami, jest aktywna zawodowo. W związku z tym połączenie pracy z zajęciami stacjonarnymi może okazać się wymagające, a czasami wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji warto zapisać się na studia MBA online, czyli prowadzone całkowicie przez internet. Taka podyplomówka zapewnia wygodę i elastyczność zdobywania edukacji – można uczyć się w wolnych chwilach, zamiast dopasowywać się do harmonogramu narzuconego przez uczelnię. Dodatkowo studia MBA online są często tańsze od swoich stacjonarnych odpowiedników i jednocześnie pozwalają zdobyć takie same umiejętności. Jeżeli chcesz skorzystać z możliwości zdobywania wiedzy przez internet, to warto zapisać się na podyplomówkę MBA w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Materiał promocyjny.


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *