Pepco – zarobki. Ile zarabiają pracownicy tej sieci sklepów?

Pepco należy do najbardziej popularnych dużych sieciówek w naszym kraju. W ostatnich latach sklep bardzo szybko się rozwija i zyskuje coraz więcej klientów. Liczba obecnie zatrudnionych pracowników sięga blisko 10 tysięcy. Jesteś zainteresowany podjęciem pracy w Pepco? Zarobki stoją tam na porównywalnym poziomie do innych tego rodzajów sklepów. Dowiedz się więcej!

Pepco to europejska sieć detaliczna, która oferuje odzież oraz produkty dla domu w bardzo korzystnych cenach. Powstała w Polsce pod koniec 1999 roku, jako oddział brytyjskiego Brown&Jackson. W związku ze zmianami kapitałowymi Pepco w 2004 roku zostało przejęte przez firmę Pepkor z siedzibą w Południowej Afryce. To właśnie wtedy doszło do rebrandingu. Obecnie sklep wchodzi w skład Pepco Group, która notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pepco – zarobki, ile można zarobić w sieciówce?

Jak zostać pracownikiem sieci Pepco?

Pepco oferuje bardzo wiele różnorodnych stanowisk. Jeżeli masz doświadczenie w pracy w sklepach z odzieżą, to na pewno znajdziesz tutaj odpowiednie stanowisko dla siebie. Zakres obowiązków nie powinien cię w żaden sposób zaskoczyć. Pepco zatrudnia też pracowników bez doświadczenia. Stanowiska oferowane przez sieciówkę to:

  • kasjer-sprzedawca;
  • zastępca kierownika;
  • kierownik.

W Pepco można również aplikować na inne stanowiska. Często pojawiają się także oferty pracy na stanowiskach specjalistycznych:

  • grafik;
  • specjalista do spraw marketingu;
  • specjalista do spraw płatności.

Jeżeli szukasz pracy jako magazynier, to Pepco szuka również i takich osób. Praca magazyniera nie zawsze wymaga doświadczenia. Z prostymi zadaniami magazynowymi poradzi sobie praktycznie każda zaradna osoba.

Jak zostać pracownikiem tej sieci sklepów? Pierwszy etap rekrutacji związany jest z wysłaniem CV w odpowiedzi na ogłoszenie. Oferty możesz znaleźć w serwisach internetowych. Czasami w oddziałach sklepów można natknąć się też na ogłoszenia wiszące na szybach lub ścianach. CV można składać także osobiście. Jeżeli sklep zainteresuje się twoją osobą, to kierownik skontaktuje się z tobą, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną. To od niej w główniej mierze zależeć będzie, czy zostaniesz przez firmę zatrudniony w Pepco. Zarobki różnią się w zależności od stanowiska.

Zobacz też:  Jak zostać ratownikiem wodnym? Uprawnienia ratownika WOPR mogą otworzyć ci drzwi do nowej, pasjonującej kariery

Pepco – zarobki

Zanim złożysz CV, warto poznać zarobki, jakie oferuje firma. Źródłem informacji o zarobkach są oczywiście byli lub aktualni pracownicy. Warto zaznaczyć, pracownik nie ma raczej zakazu mówienia o swoich zarobkach, ale dla dobra zakładu pracy oraz przestrzegania tajemnicy przedsiębiorstwa powinien on zachować wstrzemięźliwość w podawaniu takich informacji osobom z zewnątrz i konkurencji. Pepco nie udostępnia informacji o zarobkach swoich pracowników. Aktualni pracownicy często nie chcą udzielać informacji o zarobkach ze względu na możliwość poniesienia negatywnych konsekwencji ze strony pracodawcy. Byli pracownicy są zdecydowanie bardziej otwarci. Informują oni, że zarobki w Pepco stoją na poziomie płacy minimalnej. Kwota ta w 2022 roku wynosiła 3010 zł brutto, czyli około 2364 zł netto. Warto zaznaczyć, że od 1 stycznia 2023 roku płaca minimalna wzrasta do 3490 zł brutto, czyli rośnie o 480 złotych w stosunku do 2022 roku.

Pensja ta dla wielu osób może nie być zbyt satysfakcjonująca. Warto jednak wziąć pod uwagę ewentualne premie oraz możliwość rozwoju. Bardzo często pracownicy niższego szczebla awansują na wyższe stanowiska. Jako sprzedawca na kasie nie zarobi się dużo, jednak jako kierownik lub jego zastępca można już liczyć na całkiem dobre wynagrodzenie. Wszystko zależy od tego, czy planujesz na dłużej związać się z firmą. Praca w Pepco może być także dobrym wyborem dla studentów, którzy chcą sobie jedynie dorobić. Sklepy są otwarte w soboty, a więc student może spróbować złożyć swoje CV.

Dlaczego warto złożyć swoje CV do Pepco?

Pepco to europejska sieć dyskontów, która oferuje odzież oraz produkty dla domu w bardzo korzystnych cenach. Sieć bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego pracownik może liczyć na stałe i pewne miejsce pracy. Na stanowisku kasjera Pepco oferuje umowę o pracę oraz premie za osiągniętą sprzedaż. Dla wielu osób korzystny może być rabat pracowniczy 25% na wszystkie produkty. W sieciówce pracuje się zmianowo, wiele osób bardzo ceni sobie taką formę pracy. Pepco oferuje również możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji oraz ewentualne awanse na wyższe stanowiska.

Zobacz też:  Pracoholizm – uzależnienie od pracy. Kim jest pracoholik?

Do obowiązków kasjera należy profesjonalna obsługa klientów oraz kasy fiskalnej. To jednak nie wszystko, bo konieczna będzie również pomoc przy rozładunku dostaw oraz ekspozycja towarów zgodnie ze standardami firmy. Wymagania co do zatrudnienia nie są duże. Wystarczy minimum wykształcenie zawodowe i chęć do pracy z ludźmi.

Chcesz pracować w Pepco? Zarobki nie są duże, ale sklepy dają pewne miejsce zatrudnienia. Jeżeli chcesz związać się z tym pracodawcą na dłużej, to być może w przyszłości awansujesz na wyższe stanowisko.


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *