Polisa na życie indywidualna i grupowa – czym się różnią?

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie dla ciebie i twoich najbliższych na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Na rynku dostępne są dwa rodzaje produktu – polisa indywidualna i grupowa. Czym różnią się od siebie te opcje? Sprawdź, które rozwiązanie będzie lepsze w twoim przypadku.

Ubezpieczenie na życie – po co się je kupuje? 

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie dla twoich najbliższych na wypadek, gdyby cię zabrakło. Dziś takie polisy mogą również objąć szereg innych opcji ochrony. Pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia na życie, jeśli chcesz zabezpieczyć się na wypadek zachorowania albo powstania uszczerbku na zdrowiu. Przed wybraniem konkretnej oferty sprawdź, jakie opcje ochrony wchodzą w jej zakres. 

Polisa na życie występuje w dwóch wersjach – indywidualnej i grupowej. Dowiedz się, czym różnią się od siebie te dwa produkty. 

Indywidualne ubezpieczenie na życie 

Indywidualne ubezpieczenie na życie możesz wykupić prywatnie. Nie ma znaczenia, czy chcesz ubezpieczyć siebie, czy całą swoją rodzinę – na rynku znajdziesz wiele ofert takiej polisy. 

W przypadku indywidualnego ubezpieczenia na życie dostosowujesz produkt do swoich potrzeb. Sam dopasowujesz sumę ubezpieczenia z dostępnego zakresu. Wybierasz również – w zależności od preferencji – opcje dodatkowe. 

Dzięki indywidualnej polisie na życie możesz zabezpieczyć finansowo swoich bliskich, a także zapewnić sobie wypłatę świadczenia, jeśli nagle zachorujesz albo ulegniesz wypadkowi. W Nationale Nederlanden można rozszerzyć zakres ochrony m.in. o zachorowanie na nowotwór, cukrzycę, udar, zawał serca czy inne poważne schorzenia. 

Indywidualną polisę na życie opłacasz w pełni samodzielnie, jednak możesz dzięki temu dostosować produkt w pełni do swoich potrzeb i np. wybrać wyższą sumę ubezpieczenia. 

Zobacz też:  Na czym polega praca inżyniera budownictwa?

Grupowe ubezpieczenie na życie 

Grupowe ubezpieczenie na życie to z kolei produkt, który może zaoferować pracownikom zakład pracy w formie benefitu. W ten sposób pracodawca pokazuje, że troszczy się o życie i zdrowie swoich podwładnych. 

Grupowe ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie pracownikom w różnych życiowych sytuacjach, takich jak np. wypadek, choroba, pobyt w szpitalu, przejście operacji czy narodziny dziecka. Polisa może objąć najbliższych zatrudnionego, a także stanowić dla ich zabezpieczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego. 

Zakres grupowego ubezpieczenia na życie w Nationale Nederlanden jest równie ciekawy, co w przypadku ubezpieczenia indywidualnego, i obejmuje konkretne rozwiązania, takie jak np. ochrona zdrowia psychicznego oraz innowacyjne leczenie nowotworów lub cukrzycy. 

Trzeba jednak pamiętać, że zakres ochrony z grupowego ubezpieczenia na życie jest taki sam dla wszystkich pracowników. Z tego powodu taka polisa jest mniej elastyczna. Jednocześnie takie ubezpieczenie stanowi ciekawy dodatek pozapłacowy, który zwiększa satysfakcję z zatrudnienia i może zachęcić potencjalnych kandydatów do aplikowania na oferty pracy danego przedsiębiorstwa. 

Artykuł zewnętrzny.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *