Ile zarabia przedstawiciel Thermomix? Sprawdź to!

Thermomix to obecnie jedno z najpopularniejszych kuchennych urządzeń. Trafiają do kolejnych polskich domów i wszystko wskazuje na to, że moda na nie tak szybko nie minie. Wysoki popyt skłania do postawienia pytania, ile zarabia przedstawiciel Thermomix?

Czy praca w dla firmy Vorwerk w charakterze przedstawiciela Thermomixa jest opłacalna? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym czas, jaki można poświęcić tej profesji. Urządzenie jest niezwykle popularne, wiec osoby, które je sprzedają, nie powinny narzekać na brak zainteresowania ofertą. Odpowiadamy, ile zarabia przedstawiciel Thermomix.

Specyfika pracy przedstawiciela handlowego

Zanim powiemy, ile zarabia przedstawiciel Thermomix, warto poznać specyfikę tego zajęcia. Aby móc liczyć na naprawdę dobry zarobek w tym zawodzie, trzeba prezentować odpowiednie cechy charakteru. Poza tym należy zdawać sobie sprawę, że nie jest to typowa praca na etacie. Najpopularniejszym modelem jest system prowizyjny. Mamy tu do czynienia z niską podstawą, a największe wynagrodzenie otrzymuje się za wypracowany zysk. Przedstawiciel handlowy musi być człowiekiem, który potrafi doskonale zarządzać swoim czasem i zdawać sobie sprawę, że do jego zadań należy nie tylko sprzedawanie produktów czy usług. Powinien umieć nawiązywać kontakty, aranżować prezentacje i odbywać spotkania z klientami. Pożądane cechy charakteru to:

  • komunikatywność;
  • odporność na stres;
  • dyspozycyjność;
  • dobra organizacja pracy.

Jak zostać przedstawicielem Thermomix?

Jak zostać przedstawicielem Thermomiksa? Kandydaci do pracy w firmie Vorwerk mogą zgłosić się przez formularz kontaktowy, który dostępny jest na stronie internetowej. Jednak jest to tylko jedna z dostępnych możliwości. Pomóc w procesie mogą także czynni przedstawiciele. Powód jest prosty – za każdą udaną rekrutację otrzymują gratyfikację. Mówią o tym wprost na licznych pracowniczych forach internetowych. Jeśli narzekasz często na to, że szef Cię nie lubi, to może być idealna praca dla Ciebie. Przy okazji – na stronie https://zycie.net/szef-mnie-nie-lubi/ możesz przeczytać ciekawą historię na ten temat.

Zobacz też:  Kurier rowerowy – na czym polega praca? Jakie są zarobki?

Jak wygląda praca przedstawiciela handlowego Thermomix?

Osoba, która chce sprzedawać urządzenia Thermomix, może traktować to zajęcie jako główne źródło dochodów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by praca stanowiła dodatkowy zastrzyk gotówki do domowego budżetu. Przedstawiciele cieszą się dużą wolnością i niezależnością, mogą dostosować sprzedaż do swojego trybu życia. Na pewno trzeba cenić kontakt z innymi ludźmi, ponieważ aby sprzedać urządzenie Thermomix TM6, należy zorganizować pokaz gotowania. To okazja, by pokazać klientom jego możliwości. Zanim jednak to się stanie, firma organizuje szkolenia, które przybliżają specyfikę pracy. Później pracownik znajduje się pod opieką koordynatora lub kierownika. Można do niego zadzwonić i poprosić o pomoc. Jak czytamy, firma dba zarówno o życzliwą atmosferę, jak i możliwość rozwoju osób tworzących go osób.

Ile zarabia przedstawiciel Thermomix?

To ile zarabia przedstawiciel handlowy zatrudniony w firmie, nie jest podawane do publicznej wiadomości. Oficjalnie wszystkie szczegóły przedstawiane są podczas rozmowy rekrutacyjnej. Wiadomo na pewno, że system wynagrodzeń w Thermomix ma charakter prowizyjny. Oznacza to, że ostateczna kwota zależy od zaangażowania i liczby podpisanych umów. Z nieoficjalnych wypowiedzi przedstawicieli wiadomo, że współpraca bywa naprawdę satysfakcjonująca. Cena urządzenia to około 5500 zł, więc od każdej sprzedanej sztuki przedstawiciel otrzymuje 550 zł (prowizja). Niektórzy zatrudnieni twierdzą, że bez problemu zarabiają 11000 zł. Oczywiście to, ile ostatecznie trafi do kieszeni, zależy od tego, jak dużo będzie pracować i ile wielofunkcyjnych urządzeń sprzeda w ciągu miesiąca.

Dodatkowy bonus dla p

Oprócz tego ile można zarobić, sprzedając Thermomixy, przed przystąpieniem do rekrutacji warto wiedzieć o jeszcze jednej rzeczy. Pracownicy mogą wypracować nowe urządzenie – otrzymują je na własność po kilku pierwszych prezentacjach. Warunkiem jest oczywiście znalezienie nabywcy i finalizacja umowy.

Zobacz też:  Praca w salonie samochodowym - czy pasja do motoryzacji wystarczy?

Odpowiadając na pytanie, ile zarabia przedstawiciel Thermomix, możemy zdradzić, że w grę wchodzi atrakcyjne wynagrodzenie. Trzeba przy tym pamiętać, że elastyczne godziny pracy mogą pozwolić na to, by dowolnie ustawiać godziny swojej pracy. Jednak od tego zależy również wysokość otrzymanej prowizji. Nikt nie może bowiem gwarantować, że zawsze na konto trafi wysoka kwota. Wszystko zależy od zaangażowania, liczby umówionych spotkań, a także kompetencji interpersonalnych. Dobry sprzedawca nie tylko musi znać produkt, ale powinien nawiązać z nabywcą kontakt. Musi przekonać go, że bez wielofunkcyjnych Thermomixów przygotowywanie posiłków w ogóle nie ma sensu. Umiejętność perswazji jest kluczem do wysokich zarobków.


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *