Jak zostać milionerem? Przeczytaj, w jaki sposób osiągnąć sukces

Jak zostać milionerem? Niestety, zarabianie pieniędzy i pomnażanie majątku staje się w obecnych czasach coraz trudniejsze. Ciągle jednak jest to możliwe. Dowiedz się, co zrobić, aby zarobić pierwszy milion, a potem pomnożyć zyski.

Na drodze do osiągnięcia bogactwa liczą się zarówno umiejętności, wiedza i cenione na rynku pracy kwalifikacje, jak i pomysł na rozwój swojego biznesu. Istotne są także pewne cechy charakteru, takie jak pracowitość, umiejętność oszczędzania oraz inwestowania. Przydają się też dobre kontakty w świecie biznesu, urzędów czy mediów. Zastanawiasz się, jak zostać milionerem? Chcesz dowiedzieć się, jak zaczynali karierę polscy milionerzy? Wyjaśnienia i porady znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak osiągnąć finansowy sukces? Opuść strefę komfortu i bądź konsekwentny

Jeśli dążysz do tego, aby stać się bogatym człowiekiem i żyć w komfortowych warunkach, to musisz najpierw swoją strefę komfortu opuścić. Licz się z tym, że majątek zdobywa się dzięki intensywnej pracy, inwestowaniu i oszczędzaniu. To zawsze łączy się z jakąś dozą niepewności, bo nigdy nie wiesz do końca, czy dany interes się powiedzie. Nie zawsze sukces zależy od twoich decyzji. Niekiedy pułapką są nowe przepisy podatkowe, a kiedy indziej zalanie magazynu z powodu awarii sieci wodociągowej. Ważne jest to, aby się nie poddać z powodu porażek, ale wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jeśli jednak marzysz o stabilnej pracy w stałych godzinach oraz o wieczornym i weekendowym odpoczynku, to trudno będzie ci się wzbogacić.

Zobacz też:  Implantologia - Kim jest lekarz implantolog?

Oszczędzanie nie zawsze popłaca. Zobacz, jak zaczynali polscy milionerzy

Ważna jest umiejętność oszczędzania, ale nie takiego w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nie odkładaj zarobionych pieniędzy do skarpety ani na kiepsko oprocentowaną lokatę. Zainwestuj je odpowiednio. Zastanawiasz się, jak zostać milionerem? Spójrz, od czego zaczynali słynni bogaci ludzie w Polsce:

  • Zygmunt Solorz-Żak w latach 80. przewoził paczki z Niemiec do Polski, a zysk zainwestował w firmę importującą używane auta;
  • Zbigniew Janas zaczął od handlu choinkami świątecznymi, które przywiózł z leśniczówki starym wartburgiem i sprzedał z wysoką marżą, zaś pieniądze od rodziców na mieszkanie zainwestował w sklep;
  • Dariusz Miłek, właściciel marki CCC, zaczynał od handlu butami na bazarze.

Jak zostać milionerem? Najważniejsze porady

Oto podstawowe zasady, stosowane przez ludzi sukcesu:

  • wolny czas przeznacz na poszerzanie wiedzy i zdobywanie ciekawych kontaktów;
  • najłatwiej wzbogacisz się, działając w branży, którą dobrze znasz i lubisz;
  • jeśli nie znasz się na inwestowaniu i kredytach, to korzystaj z usług doradców inwestycyjnych i finansowych;
  • pamiętaj o polisach ubezpieczeniowych majątkowych, zdrowotnych i na życie;
  • nie wydawaj pieniędzy, jeśli nie musisz, unikaj kupowania niepotrzebnych gadżetów;
  • kontaktów biznesowych szukaj tam, gdzie bywają bogaci i wpływowi ludzie.

Praca na etacie czy swój biznes? Od czego zacząć gromadzenie majątku?

Możesz zacząć gromadzenie majątku od pracy na etacie, zwłaszcza jeśli masz dobry zawód i wykształcenie. W obecnych czasach najwięcej zarabia się w branżach IT, OZE i na nieruchomościach. Dobre zarobki osiągają lekarze, prawnicy i menagerowie wyższego stopnia. Jednak praca na samym etacie raczej nie pozwoli na zdobycie milionowych dochodów. Gdy już dobędziesz doświadczenie zawodowe i kontakty biznesowe, to zaoszczędzone dzięki pracy pieniądze przeznacz na założenie i rozwój swojej firmy. Z drugiej strony wielu biznesmenów już w latach wczesnej młodości zakładało swoje pierwsze firmy. Niektórzy je potem z zyskiem sprzedawali i zakładali kolejne. Inni inwestowali w rozwój oferty i rynku zbytu, dzięki czemu pomnożyli kapitał.

Zobacz też:  Praca w żłobku - czym zajmuje się opiekunka dziecięca i jakie musi mieć kwalifikacje?

Nieruchomości czy giełda? Na jakich inwestycjach najwięcej się zarabia?

Przede wszystkim na takich, które są znane inwestorowi. Jeśli kryptowaluty albo akcje na giełdzie są dla ciebie czarną magią, to nie inwestuj w nie. No chyba, że pomoże ci zaufany, znający rynek doradca inwestycyjny albo makler giełdowy. Do niedawna można było szybko i dobrze zarobić na nieruchomościach. teraz – z racji na wysoką inflację, raty kredytów i sytuację geopolityczną – jest już trudniej, ale to nadal branża z pewną stopą zysku. Możesz zarabiać na wynajmie kupionych mieszkań. Możesz też budować domy i sprzedawać je. Dobrą inwestycją jest zakup grunt w dobrym miejscu, który możesz odrolnić i sprzedać jako działkę budowlaną, albo wynająć pod farmę wiatrową czy fotowoltaiczną.

Otocz się życzliwymi ludźmi i uważaj na nieuczciwych kontrahentów

Może cię to zdziwi, ale wielu zamożnych ludzi żyje skromnie, bez epatowania swoim bogactwem i unoszenia się pychą. Niektórzy udzielają się charytatywnie albo sponsorują wydarzenia sportowe, kulturalne czy startupy młodych przedsiębiorców. Wdzięczność i życzliwość otoczenia pozwala im odetchnąć od codziennego stresu, ale też zbudować sieć przydatnych w biznesie kontaktów. Przy czym starają się trzymać z ludźmi z różnych branż, zarówno bankowości, jak i branż podwykonawczych, a nawet samorządu terytorialnego czy organów administracji centralnej. Wielką wartość ma też dla milionera rodzina, w której ma wsparcie i pomoc.

Gdzie można poznać wpływowych ludzi ze świata biznesu i polityki?

Przedstawicieli klasy średniej wyższej, w tym biznesmenów, polityków i samorządowców, poznasz w takich miejscach i środowiskach, jak: korty tenisowe, pola golfowe, koła łowieckie, festyny regionalne i wiece polityczne. Dzięki takim kontaktom możesz dowiedzieć się o planach inwestycyjnych gminy, zdobyć intratne zlecenie czy ciekawą ofertę podwykonawczą.

Dążysz do bogactwa? Unikaj tych błędów

Zastanawiasz się, jak zostać milionerem? Unikaj wymienionych niżej pułapek i pokus:

  • nadmierny konsumpcjonizm – na zakup luksusowego auta czy jachtu możesz pozwolić sobie, gdy taki wydatek nie obciąży twojego budżetu;
  • zbyt ryzykowne inwestycje;
  • malwersacje podatkowe, zaległości w opłacaniu składek do ZUS-u;
  • nieuczciwi pracownicy;
  • brak kontroli nad przychodami i rozchodami;
  • brak wytrwałości w dążeniach i niechęć do ciężkiej pracy;
  • poddawanie się wskutek różnych niepowodzeń.
Zobacz też:  Najważniejsze informacje na temat wzoru umowy o pracę

Czy każdy może zostać milionerem?

Teoretycznie każdy człowiek ma w sobie duży potencjał i zdolności w jakiejś dziedzinie, które może wykorzystać do zdobycia i pomnożenia bogactwa. W praktyce jednak wiele osób nie wierzy w swoje umiejętności. Poza tym osoby niepewne siebie, mało komunikatywne czy leniwe mają o wiele mniejsze szanse na to, aby dorobić się milionów. Z drugiej strony wiele rodzin mieszka w domach wartych obecnie milion albo niewiele mniej. Doliczając do tego wartość używanego auta i niewielkie nawet oszczędności, wyjdzie kwota znacznie przewyższająca milion. Czy to jednak znaczy, że można właściciela zaliczyć do milionerów? Raczej nie.

Każdy z nas w czym innym widzi swoje szczęście. Wiesz już, jak zostać milionerem, ale czy na pewno tego chcesz? Zastanów się, czy duże pieniądze dadzą ci spełnienie? A może jednak wystarczą stabilne, miesięczne dochody i wolny czas na pasję i odpoczynek? Odpowiedź musisz znaleźć sam.


Marcin Szymański

Specjalista w branży HR, poza pracą interesuje się socjologią. Zajmuje go struktura zatrudnienia w Polsce oraz motywacje pracowników do wybrania danej ścieżki zawodowej.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *