Jak zostać modelką? Czy współpraca z agencją modelek pomoże w rozpoczęciu kariery w zawodzie fotomodelki?

Jak zostać modelką? To pytanie zadają już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni świadomi tego, że jest to ciekawa ścieżka kariery. Jakie kwalifikacje trzeba mieć oraz w jaki sposób rozpoczyna się przygodę z modelingiem? Dowiedz się z naszego artykułu!

Chcesz wiedzieć, jak zostać modelką? Popkultura przedstawia ten zawód w bardzo pozytywnym świetle. Kojarzony jest on z podróżami oraz poznawaniem ciekawych ludzi. Oczywiście jest w tym sporo prawdy. Nie jest to niestety zawód dla każdego. Musisz urodzić się z pewnymi predyspozycjami. Nie oznacza to, że musisz wpisywać się w obowiązujący kanon piękna. Wiele modelek i modeli ma specyficzną urodę, która jednak przypada do gustu zleceniodawcom. Poznaj specyfikę tego zawodu!

Jak zostać modelką? Początek przygody

W większości przypadków pytanie o to, jak zostać modelką, zadają nastoletnie dziewczyny i młode kobiety. Jest to bardzo dobry wiek na tego rodzaju rozważania. Modelką możesz zostać w niemal każdym wieku. Wynika to ze specyfiki branży. Niektóre sesje wymagają zaangażowania modeli i modelek w wieku nastoletnim, dziecięcym lub nawet niemowlęcym. Możesz zostać modelką w wieku 14, a nawet 41 lat. Oczywiście w przypadku osób niepełnoletnich konieczne będzie odpowiednie wsparcie ze strony opiekunów prawnych.

Czy modelka musi być szczupła?

Taka osoba powinna spełniać głównie kryteria związane z wyglądem. Modelka musi wpisywać się w kanon estetyczny, w który wpisuje się sesja. Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak zostać modelką, często przekreślają swoje szanse. Wynika to z tego, że nie prezentują sylwetki, która zazwyczaj jest kojarzona z tym zawodem. Coraz częściej słyszy się jednak o modelkach plus size, które biorą udział w sesjach dla sklepów oferujących odzież dla bardziej kształtnych osób.

Zobacz też:  Jak zostać terapeutą uzależnień – czym się zajmuje terapeuta i jakie musi skończyć szkolenia w dziedzinie uzależnień?

Na czym polega praca modelki?

Praca w modelingu polega na braniu udziału w sesjach zdjęciowych oraz pokazach mody. Będziesz musiała sprostać wymaganiom fotografa, który będzie chciał przenieść swoją wizję do zdjęcia. Od modelki wymaga się przede wszystkim wysokich umiejętności pozowania. Musisz odpowiednio zmieniać pozy według zaleceń fotografa. Jest to zawód, który wymaga też sporej odporności psychicznej. Modelki często muszą odnaleźć się w stresujących sytuacjach. Jako modelka musisz tej pracy podporządkować swoje życie. Konieczne będzie zdrowe odżywianie i treningi, które pozwolą ci zachować docelową sylwetkę.

Jak stworzyć portfolio?

Portfolio ma pokazać twoje walory i pokazać rekruterom, że to właśnie ty jesteś odpowiednią osobą. Na wstępie kariery najczęściej wysyła się portfolio do agencji, które pomagają rozwinąć skrzydła początkującym modelkom. Na stronie możesz przeważnie przeczytać o tym, w jaki sposób sporządzić portfolio. Przeważnie wymagane jest zdjęcie w bieliźnie oraz bez makijażu. Ma ono na celu pokazanie twojego naturalnego wyglądu. Poza tym mile widzialne są zdjęcia z poprzednich sesji. Jeżeli zaczynasz od zera, możesz zapłacić za prywatną sesję i stworzyć swoje portfolio.

Dawniej uważano, że modelką może być wyłącznie kobieta, która ma 180 cm wzrostu oraz minimalną ilość tkanki tłuszczowej. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tego typu uproszczeń. Programy telewizyjne pokazują, że kariera modelki jest w zasięgu ręki dla osób o różnym typie urody. Każda agencja ma inne wymagania. Masz już zarys tego, jak zostać modelką. Jeśli pragniesz poznawać świat mody dzięki podpisaniu kontraktu z jedną z agencji, goń za marzeniami!


Maja Stasiak

Pracuje jako doradca zawodowy i działa w celu aktywizacji bezrobotnych. Uważa swoją pracę za dynamiczną i wymagającą ciągłego dokształcania, ponieważ wciąż powstają nowe zawody.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *